Sekcja korekty

ANITA GŁOWACKA(ON/JEGO)

REDAKTOR SEKCJI „MARUDERZY”         SZEF SEKCJI KOREKTY

Studiuje filologię polską oraz twórcze pisanie i marketing wydawniczy. Swoją przyszłość planuje związać z interdyscyplinarnymi badaniami na pograniczu literaturoznawstwa i socjologii (głównie gender studies, queer studies i feminizmu socjalnego intersekcjonalnego). Pisze głównie publicystykę i poezję, a jego siłą napędową jest gniew i niezgoda na brak empatii. Do jego autorytetów należą pisarki Patti Smith i Susan Sontag, filozof Emil Cioran, drag queen Sasha Velour oraz wszystkie zapomniane przez świat anonimowe naukowczynie.

NATALIA BARTNIK(ONA/JEJ)

KOREKTORKA

Studiuje filologię polską. Uwielbia czytać książki, a także pisać opowiadania i wiersze. Interesuje się psychologią, a wolny czas spędza na oglądaniu sesji RPG.

NATALIA KUBICIUS(ONA/JEJ)

KOREKTORKA

Studiuje filologię polską, redaguje i „korektoruje” (o ile takie słowo istnieje). W wolnych chwilach poprawia to, co sama napisała. Darzy bezwzględną miłością kraje nordyckie, szczególnie Islandię.

  Mateusz P.

Barczyk(ON/JEGO)

KOREKTOR, redaktor prozy

Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania aktor, z zawodu redaktor. Twórca amatorskich spektakli teatralnych, propagujący teatr improwizowany. Pisze prozę, poezję oraz teksty krytycznoliterackie. Miłośnik fantastyki. Autor powieści „Kres” (2016) oraz współautor zbioru opowiadań „Grzechy Cudze” (2020). Wiersze publikował m.in. w „ArtPapierze”. Laureat licznych konkursów poetyckich. Ślązak, abstynent, posiadacz pomarszczonego psa.

ewa grzesista

KOREKTORKA

Jest magistrą polonistyki i absolwentką studiów międzyobszarowych. Chodzi z głową w chmurach, najczęściej w piżamie i koco-bluzie. Jest refleksyjną introwertyczką, zbyt roztargnioną w środowisku analityków, zbyt analityczną w otoczeniu romantyków. W chwilach nudy gra w sudoku, zimą jeździ na nartach, czyta książki Olgi Tokarczuk, Stanisława Lema i Szczepana Twardocha, powieści z serii „Tajfunów” oraz artykuły z zakresu transhumanizmu i nie-antropocentryzmu. Lubi kino niezależne i muzykę z lat 60. – 70. (R&B, soul).

JoannaBartonowicz (ONA/JEJ)

KOREKTORKA 

Studiowała  pięć różnych kierunków, jeden nawet skończyła, kolejny próbuje. Od fikcji dydaktycznej ucieka w marzenia o założeniu ekowioski, uparcie ignorując fakt, że potrafi ususzyć każdą roślinę doniczkową. W wolnym czasie uczy się nowych rodzajów rękodzieła, angażuje się w wolontariaty i zbiera rzeczy ze śmietników. Życiowe decyzje podejmuje, rzucając monetą.

 

ALICJA WIDERA(ONA/JEJ)

KOREKTORKA, moderatorka strony

Jeszcze nigdy nie wygrała żadnego konkursu, ani nie dostała nagrody (oprócz festynu parafialnego; szczęśliwy numerek: 2; wygrana: kalkulator), nigdy też nie pracowała na umowę o pracę, za to uczestniczyła w jakimś antyrządowym proteście w Belgradzie i całkiem jej się to podobało.

DAGMARA WALCZAK

KOREKTORKA

Studentka ostatniego roku filologii polskiej, szaleńczo zakochana w leśmianowskich światach i zaświatach. Niepoprawna romantyczka, marzycielka, estetka. Kolekcjonerka książkowych antyków i śmiesznych plasterków. Wielbicielka sztuki tatuażu. W wolnych chwilach pielęgnuje swoją pasję do polskiego kina przedwojennego i próbuje zarazić nią swego adoptowanego kociego syna – Jakuba.

Weronika Cichoń(ONa/JEj)

REcenzentka wewnętrzna

W jej życiu jedyną pewną rzeczą jest miłość do kawy. Ma milion pomysłów naraz i oprócz zajmowania się ich realizacją, w wolnych chwilach czyta, udziela się wolontariacko i głaszcze kota. Pisanie dzienników i wierszy to jej deska ratunkowa. Po roku studiowania filologii polskiej zmieniła kierunek, ale nie wiadomo, czy tak już zostanie. Ciągle towarzyszy jej przepływ ludzi, zainteresowań, ulubionych miejsc i playlist.

KAMIL kOŁACZ(ON/JEGO)

REcenzent wewnętrzny

Student filologii polskiej. Miłośnik wszelakiej muzyki, ale przede wszystkim przesterowanego rocka. Śpiewa, gra na gitarze i skrzypcach elektrycznych. Skrycie walczy z tremą na scenie. Pasjonat astronomii, namiętnie śledzący wszystkie kosmiczne nowinki. Jak sam o sobie mówi – jest „humanistą o sercu fizyka”. Miłuje poezję i fotografię. Prowadzi  cotygodniową audycję w Radiu Egida oraz współpracuje z portalem Strefa Music Art i studenckim magazynem „Suplement”.

Patrycja klimek(ONA/JEJ)

recenzentka wewnętrzna

Kiedy była dzieckiem, chciała zostać raperką. Tak zaczęła się jej przygoda ze słowem, więc trochę pisze, ale już nie pod bit. Ma nieposkromioną ciekawość ludzi i ich historii. Z przyczyn etycznych nie je mięsa i z radością chrupie surowe warzywa, którymi (nie)chętnie dzieli się z innymi. Nie umie pisać biogramów.