O nas

Agata Gołąbek(ona/jej)

Redaktorka naczelna Szpola

Dzięki filologii polskiej uczy się świata i ludzi, a dzięki twórczemu pisaniu uczy się samej siebie. Zawodowo pragnie zajmować się książkami – zarówno ich wydawaniem, jak i pisaniem. W wolnych chwilach ogląda filmy (w dużej mierze horrory), czyta książki (w dużej mierze horrory) i pisze (w dużej mierze horrory), a w zajętych chwilach rozwija się badawczo w kierunku grozy i feminizmu. Prześladuje ją widmo zalegających pozycji literackich do przeczytania, których stos wciąż się powiększa.

Anita Głowacka (on/jego)

Redaktor sekcji „Maruderzy”         Szef sekcji korekty

Studiuje filologię polską oraz twórcze pisanie i marketing wydawniczy. Swoją przyszłość planuje związać z interdyscyplinarnymi badaniami na pograniczu literaturoznawstwa i socjologii (głównie gender studies, queer studies i feminizmu socjalnego intersekcjonalnego). Pisze głównie publicystykę i poezję, a jego siłą napędową jest gniew i niezgoda na brak empatii. Do jego autorytetów należą pisarki Patti Smith i Susan Sontag, filozof Emil Cioran, drag queen Sasha Velour oraz wszystkie zapomniane przez świat anonimowe naukowczynie.

Anouk Herman 

(on/jego, ono/jego, ona/jej)

Redaktor_ka sekcji poezji     Szef_owa sekcji Instagrama

Osoba niebinarna, która studiuje filologię polską oraz twórcze pisanie i marketing wydawniczy. Kocha wszystkie zwierzątka i wszystkie bloki świata, więc pisze o zwierzątkach i o blokach. Szczęśliwa liczba: 27.

Laura Janoszek(on/jego)

Redaktor sekcji poezji

Studiuje, bo lubi. Coś tam zapisuje, tzn. tworzy (podobno), bo musi, już trudno. Proza, poezja, byleby pozbyć się słów, żeby dać upust emocjom, żeby ujarzmić swoje małe, anarchistyczne „ja”. Kiedy akurat ma wewnątrz spokojnie, to łapie na policzki lipcowe słońce, uśmiecha się do przypadkowych piesków i organizuje przebierane imprezy.

Karolina Czarnecka (ONa/JEj)

REDAKTORka PROZY

Studentka polonistyki na UAM-ie, gdzie stara się zgłębiać wiedzę na temat feminizmu, ekokrytyki i literatury żydowskiej. Dumna matka starszawego (w)spaniela. Najlepiej czuje się latem, kiedy można spędzać całe dnie na odkrywaniu bliższych i dalszych wsi i lasów.

Współpracują z nami

MATEUSZ P. BARCZYK

REDAKTOR PROZY, korektor

Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania aktor, z zawodu redaktor. Twórca amatorskich spektakli teatralnych, propagujący teatr improwizowany. Pisze prozę, poezję oraz teksty krytycznoliterackie. Miłośnik fantastyki. Autor powieści „Kres” (2016) oraz współautor zbioru opowiadań „Grzechy Cudze” (2020). Wiersze publikował m.in. w „ArtPapierze”. Laureat licznych konkursów poetyckich. Ślązak, abstynent, posiadacz pomarszczonego psa.

Alicja Widera(onA/jej)

moderatorka strony, Korektorka

Jeszcze nigdy nie wygrała żadnego konkursu, ani nie dostała nagrody (oprócz festynu parafialnego; szczęśliwy numerek: 2; wygrana: kalkulator), nigdy też nie pracowała na umowę o pracę, za to uczestniczyła w jakimś antyrządowym proteście w Belgradzie i całkiem jej się to podobało.

Krzysztof Sroka

Moderator strony

Student UŚ na kierunku Twórcze pisanie i marketing wydawniczy. Z wykształcenia dziennikarz. Interesuje się komunikacją, marketingiem a przede wszystkim – pisaniem. W wolnym czasie oddaje się fotografii i kotom.

 

 Agnieszka nowak

Sekcja Instagrama

Studentka filologii polskiej. W wolnych chwilach czyta prozę oraz poezję i poznaje świat, najchętniej poprzez podróże. Miłośniczka żeglarstwa i gór. Marzy o wydaniu książki i podróży po Europie camperem. 

Felix rhau

Sekcja instragrama

Studentx kierunków humanistycznych, związane z Katowicami i Wrocławiem, początkujące publicystx o przekonaniach lewicowych. Wyróżnione na XXVII Ogólnopolskim Konkursie im. Bierezina, debiutowało w „Wizjach”.

Ig: Wittgenstein_slut.