1. Teksty prosimy wysyłać na maila szpol.kontakt@gmail.com. Postaramy odpowiedzieć się w ciągu kilkunastu dni. Wszystkie teksty sprawdzamy w takiej kolejności, w jakiej zostaną nam przysłane, jednak jeśli tekst jest objętościowo znacznie większy od innych, to także praca nad nim zajmie więcej czasu. Często zanim zdecydujemy się na publikację tekstu, prosimy najpierw o naniesienie kilku poprawek – data publikacji na naszej stronie jest zależna od wysłania nam ostatecznej wersji utworu po zasugerowanych zmianach. Przyjmujemy teksty o objętości do 5 stron (lub 9 tys. znaków ze spacjami).
2. Wysyłając do nas tekst, zgadzasz się na jego publikację, jak i na umieszczenie pod nim nadesłanego przez Ciebie biogramu. Jeśli w trakcie procesu redakcyjnego rozmyślisz się – daj nam o tym znać mailowo. Pamiętaj o tym, aby sprawdzać foldery ze spamem, bo czasem nasze wiadomości mogą tam trafić. Jeśli zbyt długo nie otrzymujesz od nas odpowiedzi, nie bój się napisać kolejnego maila 🙂
3. Każdy plik z tekstem powinien zawierać: tytuł, adres mailowy osoby autorskiej, hashtag (#proza, #poezja, #maruderzy), krótki biogram oraz jedno zdanie dotyczące treści tekstu, które użyjemy w zajawkach w social mediach, np. „Tytuł” imię i nazwisko – opowieść o grupie przyjaciół, szukających odpowiedzi na dręczące ich pytania.
4. Jeżeli korzystasz z innych źródeł niż Twoja własna inwencja twórcza (cytaty, dane itp.), prosimy o wypisanie ich pod tekstem.
5. Plik z utworem powinien być w formacie .doc, .docx lub .odt. Prosimy o niewysyłanie tekstów w formacie pdf czy .rtf.
6. Jeśli tekst zostanie przyjęty do publikacji, poinformujemy cię o wyznaczonej dacie pojawienia się utworu na blogu – do tego czasu z osobą autorską kontaktować się będzie przydzielona jej osoba korektorska, z którą wspólnie będzie pracować nad doszlifowaniem tekstu. Pracujemy zgodnie z zasadą, wedle której korektorzy nie są wrogami autorów, dlatego prosimy, aby nanoszone zmiany i ewentualne uwagi do tekstu traktować jako cenne wskazówki, aniżeli jako atak wymierzony w twórcę i jego dzieło.
7. Zgodnie z naszym manifestem, jesteśmy za wolnością słowa i postulujemy hasło „sztuki dla sztuki”, jednak nie będziemy tolerować mowy nienawiści. O naszej wyjątkowości stanowi różnorodność, ale cechuje nas przede wszystkim szacunek – dlatego wszelkie obraźliwe treści, komentarze lub teksty propagujące poglądy niezgodne z naszym kodeksem moralnym czy prawami człowieka, będą u nas nieakceptowalne i natychmiast usuwane.
8. Zaznaczamy, że teksty, które trafiają do „Szpola”, nie mogą być wcześniej publikowane w żadnym magazynie, antologii czy wydaniach konkursowych.
9. Przypominamy, że „Szpol” jest inicjatywą całkowicie darmową – nie zarabiamy na prowadzeniu magazynu ani nie oferujemy naszym autorom i współpracownikom jakiegokolwiek wynagrodzenia.